Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

O Dryfixie raz jeszcze

Blog:  nowydomek
Data dodania: 2013-06-28
wyślij wiadomość

Budowanie na sucho staje się chyba modne (jestę trendseterę!) :) :) Sporo osób mnie ostatnio pyta o tą technologię, jak się budowało, jak poszło z pierwszą warstwą, czy nie żałuję itp. Fajnie, że coś się zaczyna dziać wokół tego tematu, bo uważam, że warto poinformować o tej technice budowy jak najwięcej osób. Postaram się krótko przybliżyć jakie są moim zdaniem zalety budowy z dryfixa w porównaniu do zwykłej mokrej zaprawy.

1) Szybkość budowania - ściany wymurowaliśmy dosłownie w kilka dni

2) Możliwość obciążania ściany po 48h (czyli stropowanie, tynki, etc) - w normalnej zaprawie jest minimum miesiąc (przy założeniu, że będzie w miarę dobra pogoda ;)

3) Mniej sprzętu na budowie (nie mamy nawet betoniarki :) Beton do fundamentów i nadbeton na strop będą lane z pompy do betonu, która dojeżdża na zamówienie

4) Całkowicie jednolita ściana - pustaki idealnie do siebie przylegają, z zewnątrz nie widać w ogóle spoin

5) Można budować nawet w lekkim mrozie - sucha zaprawa nie ma wody to i nie zamarznie... :)

Dla zainteresowanych - tutaj też ciekawe porównanie:

http://www.budujnasucho.pl/czy-wiesz-ze/

ruszamy ze stropami!

Blog:  nowydomek
Data dodania: 2013-06-24
wyślij wiadomość

Ściany wymurowane, tak więc ruszamy z konstrukcjami stropowymi. Mogliśmy teoretycznie zrobić to już trochę wcześniej - taki był zresztą plan żeby wykorzystać właściwości Dryfixa i od razu po wymurowaniu położyć strop. Skończyło sie oczywiście na planach... :)

W projekcie mamy płytę żelbetową, ale z różnych powodów zdecydowaliśmy się na trochę inną konstrukcję - pustaki stropowe na belkowaniu 50 cm. Grubość konstrukcji będziemy mieli 19 cm, więc trochę więcej niż przy płycie. Nam chodziło jednak o poprawienie akustyki, a podobno przy żelbecie nie jest ona najlepsza. Poza tym nie trzeba będzie zalewać całej konstrukcji wodą - a to szczególnie ważne w przypadku jak się ma ściany z suchej zaprawy i niekoniecznie chce się je narażać na podciekanie wodą. Skoro są suche, to już niech sobie takie zostaną! :)

2Komentarze
joshua-k1
Data dodania: 2013-06-24 21:22:46
To sie pochwalcie zdjeciami:) to zawsze robi wrazenie. Pozdrawiam. Fajny projekt.
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-06-28 11:30:33
:-)
własnie,jakieś zdjecia by się przydały.pozdrawiam...
odpowiedz

Ściany już stoją!

Blog:  nowydomek
Data dodania: 2013-05-29
wyślij wiadomość

Witam!

Minął miesiąc, a na budowie zmieniło się tyle, że skończyliśmy już murowanie ścian :) Cała robota szła szybko (chociaż pewnie fachowcy zrobiliby to ze dwa razy szybciej!) i nie była jakaś specjalnie problemowa. Zostało nam nawet troszeczkę zaprawy w tubach, co mnie trochę zdziwiło i zmartwiło, ale szybka konsultacja z działem technicznym Wienerbergera wyjaśniła temat - to jest jednak dopuszczalne i dają jej trochę więcej na wypadek jakichś nieprzewidzianych wydarzeń. Wiadomo, różnie to bywa w Polsce... ;)

Co jest jeszcze fajne w systemie Dryfix z perspektywy wykonawcy to to, że w 24 godz. po wymurowaniu ściana ma pełną wytrzymałość i można ją obciążać. Przy normalnym P+W na zaprawie musielibyśmy czekać miesiąc. Plusem tego rozwiązania jest to że już w przyszłym tygodniu będziemy montowali schody na pierwsze piętro, a na połowę czerwca jesteśmy już umówieni z ekipą, która będzie nam robiła strop. Idzie szybko, oby tylko tak dalej...! :) :)

Murowanie Dryfixem

Blog:  nowydomek
Data dodania: 2013-04-26
wyślij wiadomość

A więc tak jak pisałem zdecydowaliśmy się na murowanie w technologii suchej zaprawy. Pustaki są rzeczywiście bardzo precyzyjnie wyszlifowane i wyglądają trochę jak klocki :-) W weekend skończymy z układaniem pierwszej warstwy. Nie jest to aż tak skomplikowane, chociaż rzeczywiście warto mieć niwelator (okazuje się, że można wypożyczyć coś takiego!), a do tego poziomica laserowa + tradycyjna i sznur murarski. Najważniejsze to trzymać idealnie linię i sprawdzać poziom przy każdym pustaku. Robota idzie szybko, ale z powodu grubszej rozkminy na początku roboty, poszło i tak wolniej niż zakładałem... :-) Ale mam nadzieję, że do końca weekendu będziemy mieć już obrys wszystkich czterech ścian i w najbliższych dniach będziemy już tylko szli w górę. Mam też stresa przy otworach drzwiowych - czy wszystko jest równo pomierzone i potem nie będzie problemu z montażem...

Witajcie!

Blog:  nowydomek
Data dodania: 2013-04-17
wyślij wiadomość

Dzień dobry wszystkim! Rozpoczynam budowę nowego domu - projekt z pracowni Archon, "Dom pod jarząbem". Powierzchnia użytkowa domu do ok. 110 m2. Dom będzie w całości budowany z ceramiki budowlanej (pustak Porotherm + styro, dachówka ceramiczna Koramic, etc). Domek mały, ale priorytetem jest to żeby było ciepło i przytulnie :)

Jesteśmy na etapie wylanych fundamentów, w najbliższych dniach będziem (mam nadzieję) już szli z budową w górę. Plan jest taki, żeby murować w technologii Dryfix (sucha zaprawa), także liczę na szybkie efekty budowy... :) O postępach będę pisał na bieżąco - również dla siebie, żeby mieć z tego wydarzenia jakąś pamiątkę!! :)

5Komentarze
Data dodania: 2013-04-17 10:33:41
Witamy wśród budujących:)Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-04-17 10:42:50
Dzięki :)
odpowiedz
Odpowiedź do dorota-roman
gosmel  
Data dodania: 2013-04-17 11:25:12
Witamy i powodzenia życzymy. My też po targach budowlanych myślimy o drifixie, więc z niecierpliwością czekam na wpisy i fotorelację.
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-04-17 17:30:06
technologia na piankę którą dostajemy do zakupionych pustaków.pamietajcie o megadokładnym wypoziomowaniu pierwszej warstwy.dobrze miec niwelatpr.pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2013-04-17 17:43:13
Witam, I życzę powodzenia :)
odpowiedz
nowydomek
ranga - mojabudowa.pl nowicjusz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 5244
Komentarzy: 6
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 5 Galeria zdjęć: 0
Projekt DOM POD JARZĄBEM
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Kórnik
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik